Sfântul Maslu la parohia Fetești Oraș

Cu binecuvântarea Domnului, s-a săvârşit Taina Sfântului Maslu la parohia Fetești-Oraș din Protopopiatul Fetești, miercuri, 12 martie 2014, slujbă ce a urmat Sfintei Liturghii a Darurilor mai înainte Sfințite.

Alături de cei 13 preoţi slujitori din cuprinsul Municipiului Fetești invitați de preotul paroh Iliescu Neagu, s-au rugat împreună şi foarte mulți credincioși din parohia aceasta și din parohiile învecinate.

În cuvântul său de învăţătură, părintele Argatu Iulian, preot la parohia Sfântul Ilie Fetești, a subliniat faptul că participarea credincioşilor la Sfântul Maslu are un real şi dovedit folos şi duce la vindecarea omului de boală şi de moarte prin lucrarea minunată a lui Hristos.

Ziua binecuvântată s-a încheiat cu o agapă frăţească pregătită de doamnele parohiei.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...