Vecernia hramului la parohia Feteşti-Oraş

În seara zilei de joi, 14 august 2014, comunitatea parohială Feteşti-Oraş şi-a serbat hramul, Adormirea Maicii Domnului nostru Iisus Hristos.

În biserica cu hramul ”Adormirea Maicii Domnului” s-a săvârşit slujba Vecerniei unită cu Litia şi apoi frumoasa slujbă a Prohodului Maicii Domnului de către părintele paroh Iliescu Neagu şi un sobor de preoţi, slujitori ai sfintelor altare din Municipiul Feteşti. Astfel au participat preacucernicii preoţi: Vădana Marian, Duță Marin, Dicianu Florin, Petre Nicolae, Brateș Alexandru, Iliescu Dan, Vădana Ștefan și Dumitru Marius.

După cuvântul de învățătură rostit de părintele Duță Marin a urmat împărţirea Litiei tuturor credincioşilor iar părinţii slujitori au luat parte la o agapă oferită de parohie în cinstea praznicului.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...