ADORMIREA MAICII DOMNULUI- HRAM LA PAROHIA FETESTI GARA II

Joi, 14 August 2014, în ajunul Praznicului Adormirii Maicii Domnului, la Parohia Fetești Gară II s-a săvârșit slujba Vecerniei cu Litie, urmată de Prohodul Maicii Domnului.

La slujbă au participat preacucernicii preoți: Niță Gheorghe, Niță Lucian, Păun Nicolae, Manolache Victor, Argatu Iulian, Păun Mihail și Stanchi Marius, iar cuvântul de învățătură a fost rostit de părintele Păun Mihail.

Atât la slujba de seară, cât și a doua zi la Sfânta Liturghie, au participat credincioși ai Parohiei și nu numai, precum si autoritățile locale în frunte cu domnul Catrinoiu Gheorghe, Primarul Municipiului Fetești. După slujbă, toți credincioșii au fost invitați de către preoții slujitori la o agapă în curtea bisericii.

A consemnat preot Niță Lucian, Parohia Adormirea Maicii Domnului –Protopopiatul Fetești
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...