10 martie 2015 – Şedinţă administrativă lunară cu preoţii din Protopopiatul Fetești

Marți, 10.03.2015, s-a desfăşurat la sediul Protopopiatului Fetești şedinţa administrativă lunară a preoţilor. În cadrul acestei şedinţe a participat ca delegat din partea Preasfinţitului Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, Preacucernicul părinte Consilier Cristi Gavrilă, Sectorul Administrativ-Bisericesc.

După ce a fost cântată rugăciunea Cu noi este Dumnezeu…, Preacucernicul părinte Ionuț Voicu, Protopop de Fetești, a dat cuvântul Preotului Marius Stanchi de la parohia Sfântul Pantelimon – Stelnica care a prezentat referatul cu tema Școala românească astăzi.

Părintele Protopop a comunicat preoţilor adresele pe fiecare sector în parte primite de la Centrul Eparhial.

Preacucernicul Părinte Consilier Cristi Gavrilă a adus lămuriri legate de adresele de la Centrul Eparhial pentru o mai bună implementare a acestora în teren precum și completare a situațiilor pentru anul 2015.

S-au completat și adus diferite situații privitoare la activitatea social, filantropică, culturală și administrativă pentru parohii.

Şedinţa administrativă s-a încheiat cu rugăciunea Cu noi este Dumnezeu…

A consemnat Părintele Buche Ion Secretarul Protopopiatului Feteşti.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...