02 aprilie 2015 – Şedinţă administrativă lunară cu preoţii din Protopopiatul Fetești

Joi, 02.04.2015, s-a desfăşurat la sediul Protopopiatului Fetești şedinţa administrativă lunară a preoţilor. În cadrul acestei şedinţe a participat ca delegat din partea Preasfinţitului Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, preacucernicul părinte Consilier Manuel Rusu, Sectorul Cultural.

După ce a fost rostită rugăciunea Cu noi este Dumnezeu…, preacucernicul părinte Ionuț Costinel Voicu, Protopop de Fetești, a dat cuvântul PC Pr. Tudor Traian, parohia Tudor Vladimirescu, care a prezentat referatul Rolul și importanța procesiunii.

Preacucernicul părinte Protopop a comunicat preoţilor adresele pe fiecare sector și parohie în parte primite de la Centrul Eparhial. S-a adus la cunoștință referatul pe tema Pelerinajului din data de 15-16 aprilie 2015 cu Icoana Făcătoare de minuni la Slobozia.

Preacucernicul Părinte Consilier Manuel Rusu a adus lămuriri legate de referatul prezentat și de adresele de la Centrul Eparhial.

S-au completat și adus diferite situații în scris privitoare la activitatea socială din parohii, filantropică, culturală și administrativă pentru perioada ianuarie – martie 2014.

Şedinţa administrativă s-a încheiat cu rugăciunea Cuvine-se cu Adevărat.

A consemnat preot Ion Buche secetarul Protopopiatului Feteşti.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...