Igienă și sănătate

Vineri, 08.05.2015, în cadrul proiectului Pentru o viață mai bună! demarat între Biroul de Asistență Socială-Protopopiatul Fetești și Școala Gimnazială Mihai Viteazul Fetești, s-a desfășurat activitatea ,,Igienă și sănătate’’.

La activitate au participat 14 copii de etnie rromă beneficiari de servicii sociale în cadrul proiectului.

Invitate la acțiune au fost doamnele Petre Aurica și Vlad Angelica- asistente medicale comunitare, care le-au vorbit copiilor despre reguli de igienă, alimentație corectă, precum și despre importanța activității fizice pentru sănătate și au primit din partea acestora pliante informative.

La sfârșitul acțiunii toți copiii prezenți au primit din partea Biroului de Asistență Socială-Protopopiatul Fetești kit-uri igienico-sanitare și fructe (portocale, banane și mere).

Acțiunea a avut ca scop promovarea unui stil de viață sănătos în rândul copiilor, respectarea unor reguli de igienă, alimentație corectă și mișcare fizică.

A consemnat asistent social STANCHI LAURA-ALINA- Protopopiatul Fetești
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...