Maslu de obște la Parohia Fetești Oraș

Miercuri, 22 martie 2016, reprezentanții Cercului Pastoral Fetești s-au reunit la Parohia Fetești Oraș pentru a participa la Liturghia Darurilor mai înainte sfinţite şi la Taina Sfântului Maslu, slujbe săvârșite de un sobor de 13 preoți invitați de preotul paroh Iliescu Neagu . La frumoasa slujbă au participat un număr mare de credincioşi dornici să se roage împreună, spre a primi binecuvântarea lui Dumnezeu, iertarea păcatelor și vindecarea trupeaască .

În cuvântul de învăţătură, preotul Manolache Victor a descris modul în care Sfântul Maslu acţionează asupra trupului şi a sufletului, care este curăţit de păcate, iar postul trebuie însoțit de faptele cele bune.

A consemnat preot Dumitru Marius
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...