12 Aprilie 2016 – Şedinţă administrativă lunară cu preoţii din Protopopiatul Fetești

Marți, 12 aprilie 2016, s-a desfăşurat la sediul Protopopiatului Fetești şedinţa administrativă lunară a preoţilor. În cadrul acestei şedinţe a participat ca delegat din partea Preasfinţitului Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, preacucernicul părinte Mititelu Laurențiu, Consilier Sectorul Bunuri Bisericești .

După ce a fost rostită rugăciunea Împărate ceresc …, părintele Duță Marin de la parohia Feteștii Noi a susținut referatul Rolul și importanța cercurilor Pastoral misionare în dinamizarea vieții bisericești.

Preacucernicul părinte Ionuț Costinel Voicu, Protopop de Fetești, a comunicat preoţilor adresele pe fiecare sector și parohie în parte primite de la Centrul Eparhial. S-a adus la cunoștință faptul că s-a luat act de diferitele aspecte și probleme întâlnite în parohii.

Preacucernicul Părinte Mititelu Laurențiu, Consilier Sectorul Patrimoniu a adus lămuriri legate de problemele administrative ale parohiilor.

Şedinţa administrativă s-a încheiat cu rugăciunea Cuvine-se cu Adevărat.

A consemnat Secretarul de Protopopiat, Preotul Adrian Marian .
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...