Comuniune prin rugăciune la Parohia Fetești Buliga

În ziua de miercuri, 13 februarie 2016, credincioşii parohiei Buliga, Protopopiatul Feteşti, au participat la un moment de rugăciune în comun. Astfel, s-a săvârșit Sfânta Liturghie a Darurilor mai înainte sfinţite, sâvârşită de către un sobor de 13 preoţi din Cercul Pastoral Feteşti, invitaţi de preotul paroh Trifan Gabriel. Întotdeauna Sfânta Liturghie este un prilej de mare bucurie duhovnicească, mai ales că în continuare s-a săvârşit Taina Sfântului Maslu, cu scopul iertării păcatelor celor prezenţi şi a vindecării lor trupeşti.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...