Colectă de carte

În săptămâna 9-15 mai 2016, numită și Săptămâna Voluntariatului, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Fetești, în parteneriat cu Școala Gimnazială Aurel Vlaicu, nr. 7 Fetești, a organizat o colectă de carte pentru cei 15 copii- beneficiari de servicii sociale oferite în cadrul D.G.A.S.P.C. Ialomița, Vila Gabriela-Cartier Coloniști.

Astfel, în săptămâna 9-13 mai, elevii Școlii generale Aurel Vlaicu din Municipiul Fetești, sub îndrumarea doamnei profesor de Religie, Paleacu Mihaela au colectat cărți cu povești, poezii, cărți de colorat și culegeri de matematică și limba română.

Acestea vor le vor umple copiilor, timpul liber și cunoștințele prin lecturarea lor și le vor fi de un real folos la școală.

Cărțile au fost donate către cei 15 copii în data de 17 mai de către doi elevi voluntari de la școala mai sus menționată însoțiți de doamna profesor și de către asistentul social din cadrul Protopopiatului Fetești.

Mulțumirea copiilor din cadrul Vilei Gabriela, a fost un dar care i-a făcut fericiți pe elevii voluntari care au contribuit la realizarea acestei colecte.

A consemnat asistent social STANCHI LAURA-ALINA, Protopopiatul Fetești
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...