1 Iunie. La mulți ani dragi copii!

În fiecare an, în prima zi de vară se celebrează Ziua Internaţională a Copilului, prilej de a sărbători cea mai frumoasă perioadă din viaţa fiecărui om – copilăria, de a oferi sprijin copiilor, de a aprecia şi iubi copiii.

Cu această ocazie Biroul de Asistenţă Socială din cadrul Protopopiatului Feteşti a organizat, pentru nu număr de 10 copii, proveniţi din familii aflate în situaţii de dificultate o frumoasă şi de neiutat Zi a Copilului.

Prin necontenita purtare de grijă a doamnei asistent social Stanchi Laura, copiii alături de câţiva părinţi, au urmărit împreună un spectacol în aer liber, oferit de Primăria Municipiului Feteşti, cu ocazia Zilei de 1 Iunie, după care li s-a oferit o masă festivă la Restaurantul Stimex, de către Biroul de Asistenţă Socială-Protopopiatul Feteşti.

Copiii au fost foarte încântaţi de felul în care şi-au petrecut această zi minunată şi prin zâmbetul lor au mulţumit celor care au contibuit la fericirea lor.

A consemnat asistent social STANCHI LAURA-ALINA, Protopopiatul Feteşti
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...