Taina Sfântului Maslu la Parohia Fetești-Oraș
![](https://protopopiatulfetesti.ro/files/images//2017/03/15-mar-2017-Fetesti-Oras-1.jpg)
Miercuri, 15 martie 2017, în biserica parohială din Fetești-Oraș, cu hramul „Adormirea Maicii Domnului”, a avut loc întâlnirea Cercului Pastoral-Misionar Fetești.
Cu această ocazie s-a săvârșit Liturghia Darurilor Mai Înainte Sfințite și apoi Taina Sfântului Maslu, de către un sobor din parohiile Municipiului Fetești.
Tradiția Ortodoxă a stabilit că scopul acestei Sfinte Taine, este în primul rând vindecarea trupească a bolnavului și iertarea păcatelor lui, care au o oarecare legătură cu boala de care suferă.
A consemnat Preot paroh Brateș Alexandru, responsabil Cerc catehetic Fetești.
![](https://protopopiatulfetesti.ro/files/images//2017/03/15-mar-2017-Fetesti-Oras-2.jpg)
![](https://protopopiatulfetesti.ro/files/images//2017/03/15-mar-2017-Fetesti-Oras-3.jpg)
![](https://protopopiatulfetesti.ro/files/images//2017/03/15-mar-2017-Fetesti-Oras-4.jpg)
![](https://protopopiatulfetesti.ro/files/images//2017/03/15-mar-2017-Fetesti-Oras-5.jpg)
![](https://protopopiatulfetesti.ro/files/images//2017/03/15-mar-2017-Fetesti-Oras-6.jpg)