Sfântul Maslu de obște la Parohia Fetești-Oraș

În ziua de miercuri, 7 martie 2018, în biserica parohială din Fetești-Oraș, cu hramul „Adormirea Maicii Domnului”, a avut loc întâlnirea Cercului Pastoral-Misionar Fetești.

Cu această ocazie s-a săvârșit Liturghia Darurilor Mai Înainte Sfințite și apoi Taina Sfântului Maslu, de către un sobor de preoți din parohiile Municipiului Fetești, invitați de preotul paroh Iliescu Neagu.

La momentul predicii, părintele Păun Nicolae de la Parohia Sfânta Treime din Fetești a subliniat faptul că scopul săvârșirii acestei Sfinte Taine, este în primul rând vindecarea trupească a bolnavului și iertarea păcatelor lui, care au legătură cu boala de care suferă.

A consemnat Preot paroh Brateș Alexandru, responsabil Cerc Pastoral Fetești.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...