Înainte-prăznuirea hramului parohiei Fetești-Oraș

În biserica parohiei Fetești-Oraș, cu hramul „Adormirea Maicii Domnului” din Municipiul Fetești s-a săvârşit în seara zilei de marți, 14 august 2018 slujba Vecerniei unită cu Litia, urmate de frumoasa slujbă a Prohodului Maicii Domnului de către un sobor de preoţi, invitați de părintele paroh Iliescu Neagu, slujitori ai sfintelor altare din Municipiul Feteşti. Astfel au participat preacucernicii preoţi: Vădana Marian, Duță Marin, Păun Nicolae, Petre Nicolae, Brateș Alexandru, Vădana Ștefan, Dumitru Marius și Stanchi Marius.

Credincioșii Parohiei Feteşti-Oraş au participat, ca în fiecare an, în număr mare, cu bucurie la serbarea ocrotitoarei parohiei lor, Maica Domnului, înfrumusețând lăcașul de cult prin prezența lor.


Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...