Te Deum la început de an școlar în parohiile Cercului Pastoral Fetești

În dimineața zilei de 10 septembrie 2018, în toate școlile din parohiile Cercului Pastoral Misionar Fetești, Protopopiatul Fetești, s-a săvârșit slujba de Te Deum la începutul anului școlar 2018-2019.

Preoții slujitori au binecuvântat prin rugăciune elevii, cadrele didactice și credincioșii prezenți la această festivitate, iar în continuare au dat citire mesajului Preafericitului Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române cu prilejul începutului noului an școlar.

A consemnat preot Dumitru Marius, secretar al Protopopiatului Fetești.


Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...