Întrunirea Cercului Pastoral Fetești la Parohia „Adormirea Maicii Domnului” – Fetești Oraș

 În ziua de miercuri, 10 aprilie 2019, în biserica parohială din Fetești-Oraș, cu hramul „Adormirea Maicii Domnului”, a avut loc întâlnirea Cercului Pastoral-Misionar Fetești.


Cu această ocazie s-a săvârșit Liturghia Darurilor Mai Înainte Sfințite și apoi Taina Sfântului Maslu, de către un sobor de preoți din parohiile Municipiului Fetești, invitați de preotul paroh Iliescu Neagu.

La momentul predicii, părintele Păun Nicolae, a subliniat faptul că scopul săvârșirii acestei Sfinte Taine, este în primul rând vindecarea sufletească a primitorilor acestei Sfinte Taine, vindecare care aduce apoi și pe cea trupească.


Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...